Bazén pro vaši rodinu


Podle statistik většina lidí v České republice žije v bytech, z toho drtivá většina ve starší zástavbě. Byty které se stavěly za mládí našich prarodičů jsou obydlené dodnes, jen se trochu rekonstruovaly. Jednotlivé interiéry má na starosti každý majitel zvlášť a celé bytové komplexy se potom rekonstruovaly i zvenčí. Měnily se střechy, každý byt si vyměnil okna, daly se nové vchodové dveře a zateplovaly se fasády. To všechno má vliv na teplotu uvnitř jednotlivých bytů. V zimě by díky těmto opatřením mělo dojít ke snížení spotřeby tepla, a v létě by nemělo horko tolik pronikat dovnitř. Bohužel realita je i tak často jiná, a hlavně ve vyšších patrech je často ke nevydržení, pokud v bytě není klimatizace.

žena v bazénu

I v domech je často problém přečkat největší vedra, a kdo nemá klimatizací, většinou utíká k vodě. Ta bývá zpravidla příjemně chladná a je daleko příjemnější strávit odpoledne u vody než doma kde se člověk potí i když jen sedí ve stínu. Bohužel ne každému návštěvy bazénů a přírodních koupališť vyhovují, a tak se zvýšil počet lidí, kteří si na zahradu k rodinnému domu pořizují bazény.

Mít privátní bazén je podle většiny majitelů bazénů jedno z nejlepších rozhodnutí, která kdy udělali. Díky tomu se může celá rodina koupat v čistém bazénu kdykoliv chtějí. Stačí si vybrat bazén, který bude vyhovovat vaší rodině nejen velikostně ale i provedením. Většina lidí volí zapuštěný bazén, který je opravdovým králem mezi bazény, protože se snadno udržuje a navíc vypadá daleko lépe.

bazénový žebřík

Radost z vlastního bazénu by vám neměl zkazit ani fakt, že je nutné bazén udržovat. Znečišťuje ho nejen spousta bakterií, ale také nečistoty které do vody padají například ze stromů. Tomu jde částečně zamezit zakrytím bazénu. Ideální je bazénová fólie v rozměrech bazénu, aby pokryla celou plochu a bazén ochránila na 100 %.