Jak funguje ready made sídlo v Praze


Mnoho nových podnikatelů, především ze středních Čech, chce mít své firemní sídlo v Praze. A je to i pochopitelné – přeci jen je to naše největší město, a také nejoblíbenější turistický cíl. To z něj dělá prakticky perfektní lokalitu. Toho jsou si však vědomi i developeři, což znamená, že ceny nemovitostí jsou zde zdaleka nejvyšší z celé republiky. Proto není divu, že se mnozí snaží najít co nejlevnější variantu.

firemní komplex se sídlem

Tou může být ready made sídlo v Praze, tedy takové, které je již vybavené a připravené. Jistě, můžeme si myslet, že takové bude stát víc, avšak nemusí tomu tak být. Záleží na tom, jakou smlouvu uzavřeme. U těchto sídel totiž většinou platí, že je máme v jakémsi pronájmu. A ten je samozřejmě levnější, než kdybychom jej kupovali.

Dále je tu fakt, že tato sídla jsou obvykle pouze poskytnutá, což znamená, že si zažádáme, když jej budeme potřebovat například pro schůzku, a tehdy jej využijeme. Mimo tuto dobu jej pak používá zase někdo jiný. Tomuto způsobu se říká virtuální sídlo, a mnoho menších podnikatelů jej dnes volí, z mnoha nejrůznějších důvodů (i když tím hlavním a nejdůležitějším je samozřejmě cena).

smlouva o ready made sídle

Je ovšem otázkou, zda právě ono pro nás bude to pravé. Jak už to tak bývá, ani toto se totiž nehodí ani zdaleka pro každého. V první řadě je potřeba realisticky zhodnotit, jak často jej budeme využívat. Pokud odpověď zní, že prakticky denně, pak se nám mnohem více vyplatí porozhlédnout se po klasickém pronájmu či budově ke koupi, i když nás to může vyjít dráž. Většina těchto připravených sídel má totiž nastaven limit, jak často jej můžeme využívat.

Dále je zde otázka vzdálenosti. I když jej nebudeme používat, stále nám sem bude zasílána firemní pošta. Proto bychom tam měli minimálně jednou za týden zaskočit a vybrat ji, zvláště pokud se naše firma úspěšně rozjíždí. Pokud to tedy máme do Prahy daleko, možná by bylo lepší poohlédnout se po nějakém v lokalitě blíže našemu domovu. Bude to navíc i levnější.