Z jakého materiálu si vybrat zábradlí na balkon

Rekonstruujete či stavíte balkon nebo terasu a jste postaveni před rozhodnutí vybrat vhodné zábradlí? Jaké jsou vlastně možnosti, co se týče výchozího konstrukčního materiálu?

Dejte přednost nerezu

Jestliže vybíráte vhodné zábradlí na balkon Kmkdesign.cz, máte jako základní možnost volby konstrukce z běžné uhlíkové (konstrukční) oceli anebo ze dřeva. Dřevěná zábradlí doporučujeme pouze u nízkých výšek z důvodu bezpečnosti, protože kovy mají v tomto směru pochopitelně výrazně lepší mechanické vlastnosti a delší životnost.

nerezové zábradlí

Jistou možností je také upřednostnění nerezové oceli, která je sice nákladnější, ale v podstatě bezúdržbová a zároveň může vytvářet elegantnější a luxusnější dojem. Výhody nerezového materiálu jsou zcela zjevné již na první pohled, jde zejména o odolnost vůči korozi za jakýchkoli povětrnostních podmínek včetně hlubokých mrazů a tropických veder, a také o pevnost, která se shoduje s běžnými ocelovými konstrukčními korodujícími materiály. Nerezovou ocel pochopitelně nemusíte podrobovat nátěry ani penetrací.

dívka na balkoně

Kované zábradlí

Zajímavým řešením mohou být i zábradlí kovaná, zde jde sice o korozivní ocel, ale ruční kovářská výroba stále patří mezi žádaná řešení jak u zábradlí, tak i u oplocení, zahradních vrat a branek a dalších stavebních řešení v interiéru i ve venkovním prostředí.

Tvrzené sklo

Kdo se rozhodne pro tvrzené sklo, zpravidla nelituje, protože jde o materiál velmi pevný a kompaktní a zároveň vzhledově zcela bezkonkurenční. Tímto způsobem lze zhotovit velké množství staveb a jejich atraktivitu podtrhuje právě vzhled skleněných komponentů, ať už jsou pojaté v duchu zcela transparentním, anebo pouze částečně, případně s kouřovým sklem nebo se speciální fólií. Sklo je také velmi tvárné a lze tímto způsobem zhotovit kromě zábradlí i uzavírací balkonový systém, který vytvoří z tohoto prostoru obdobu zimní zahrady.