Máte za sebou exekuci?

Dostat se do finančních problémů není vůbec složité. Stačí nezaplacená pokuta, na které časem narostou úroky, poplatky za exekutora atd a problém je na světě. I nevhodně sjednaná půjčka, kterou nezvládnete splácet vás může rychle dovést do exekučního řízení. A jakmile se vaše problémy dostanou k soudu a exekutorovi, závratně narůstají poplatky až jednoho dne exekutor s klidem odvrtá vaše zámky a začne vám zabavovat majetek a včetně vašeho bytu či domu, dá vše do dražby.

Že už se vám to stalo a všechno jste to zažili na vlastní kůži? Tak to už jste se snad poučili. Nicméně může se stát, že budete potřebovat půjčku, větší obnos peněz a jak asi tušíte, banka vám nepůjčí ani korunu. No není se jim co divit, jednou jste pro ně nespolehliví a oni si jen chrání své finance. Mají na posuzování docela přísná kritéria, které po exekuci už určitě nesplníte.

peníze

Co teda dělat, pokud potřebujete půjčit peníze, ale jste v registru neplatičů a banky nepřicházejí v úvahu? Jsou tady nebankovní společnosti, u kterých budete mít na získání hypotéky bez registru větší šanci. Pokud jste ale vlastníkem nějaké nemovitosti, kterou můžete dát do zástavy.

Pokud jste už někdy byli neplatičem nebo jste měli exekuce, měli byste si každou další případnou půjčku dobře rozmyslet. Není od věci probrat celou situaci s rodinou a nechat si poradit i někým, kdo problematice skutečně rozumí, což nejsou kamarádi v hospodě.

peníze

Uvázat se na splátky hypotéky na dvacet i více let je neskutečně zavazující. Vezměte papír a vaše výpisy z bankovního účtu za poslední rok a zjistěte, kolik jste reálně schopni splácet a podle toho si nechejte stanovit výše splátek. Raději platit o pár let déle, než se opět dostat do kolotoče nesplácení a hrozby exekucí.

Hospodařte se svými financemi opatrně. Půjčka může vyřešit momentální krizi, ale splátky budete mít na dlouho.