Topení v podlaze v kombinaci s krbem

Kdo se odhodlá žít na venkově v rekreační oblasti a opustí město, má také více možností, jak ušetřit za vytápění. Městské byty bývají většinou vytápěné centrálně z městských kotelen a tam jste plně závislí na subdodavateli energií a samotném provozu kotelny, takže máte minimální šanci ovlivnit platby za dodávku tepla. Ve vlastním domě respektive chatě je to jiné, tam lze vybudovat například krb s výměníkem a vytápět prostory podlahovým topením.

místnost s krbem

Topení v podlaze ve spojení s krbem je v současné době snad tím nejkomfortnějším zdrojem tepla v domácnosti. Teplo šířené od krbu z hořícího dřeva je úplně jiné, než od elektrického přímotopu, dřevo navíc voní a přináší i více osobní pohody a mírní či zcela eliminuje deprese. Jedinou nevýhodou tohoto životního stylu je fyzická námaha a pracnost, ale někdy je to spíše výhodou, zejména tam, kde lidé vykonávají sedavé zaměstnání. Palivové dřevo je také zapotřebí někam uskladnit, ale s tím nebývají na venkově potíže, postačí k tomu na zahradě menší přístavek či zastřešený dřevník.

hořící dřevo v krbu

Instalatér topenář https://rychle.eu/ vám také potvrdí výhody podlahových potrubních rozvodů, jimiž neproudí tak horká kapalina, jako v radiátorech. Jde zejména o rovnoměrné šíření tepla. U radiátorů stoupá teplý vzduch úzkým koridorem ke stropu a odtud se pak mísí s chladnějším těžším vzduchem ve spodní části místnosti. Proto tu také bývají velké teplotní rozdíly mezi stropem a podlahou. U topení v podlaze se teplý vzduch rozšiřuje do prostoru z celé plochy podlahy a tím se zajistí přibližně shodná teplota u podlahy i u stropu. K nebývalému komfortu rovnoměrného tepla v místnosti přispívá i teplá podlaha, a kdo si na ni zvykne, těžko pak přechází na původní verzi topení s radiátory.

Chodit zkrátka naboso po vyhřáté dlažbě, parketách či koberci je něco úplně jiného, než ráno vstát a bosou nohou přebíhat po ledových dlaždicích na toaletu, do koupelny a do kuchyně.

5/5 - (2 votes)