Také potřebujete víc peněz?


Podnikáte? Jestli ano, pak si můžete gratulovat, pokud jste se ještě nikdy nedostali do finančních problémů. Protože kvůli penězům mívá aspoň někdy problémy spousta našinců, soukromé podnikatele nevyjímaje, a jestli jste se ještě nikdy nedostali do úzkých, nemuseli jste se ještě ani uskromňovat, natož pak řešit i vyslovené existenční problémy.

Většina českých podnikatelů ale takové štěstí nemívá. Většina našich soukromníků se aspoň někdy do problémů dostává. A pak jim nebývá co závidět. Všichni přece víme, jaké znamenají takové finanční problémy v soukromé sféře komplikace. Přestává se tu dařit, a nakonec to může vést i ke krachu. Protože bez peněz podnikat nelze.

britské libry

Ale nikdo z podnikatelů předem nepozná se stoprocentní jistotou, co bude výnosné a co propadák. Nejednou se jen těžko odhadne, kdo ze zákazníků zaplatí a kdo zůstane dlužen. Je těžké říci, jak se budou vyvíjet ceny surovin a energií, jaké mzdy budou požadovat zaměstnanci. Těžko se předvídají poruchy, havárie či živelné pohromy. A tak se občas snadno stane, že se podniká, ale peníze to nepřináší. Nebo jich je příliš málo. A pak se zkrátka musí využít podnikatelovy finanční rezervy, nebo se musí vzít nějaká vyhovující půjčka.

A co se půjčky pro podnikatele týká, jak by tato měla vypadat? Myslím, že v mnoha případech jako nebankovní hypotéka. Měla by být snadno dostupná, cenově aspoň relativně výhodná, s možností dostat ji bez složitého prověřování a papírování rychle a splácet ji pak třeba i hodně dlouhodobě po nízkých částkách, ale v případě zájmu samozřejmě i přesně naopak.

britské libry

Ale takových dokonalých půjček není mnoho. A právě proto by neměli našinci nebankovní hypotéky ignorovat. Stačí, aby tu dali na dobu splácení do zástavy nemovitost, a dostanou právě takovou dokonalou půjčku, která jim při jejich skomírajícím podnikání určitě pomůže.