Stěhujeme v létě byt v Praze


Praha je krásné město, velmi členité, na kopcovitém terénu, což možné mnohé z vás příjemně překvapí. Je zde i mnoho zajímavých přírodních památek v podobě přírodních parků a rezervací, a tak kdo z vás se do Prahy stěhuje, rozhodně si tu nemusí připadat jako někde v přelidněném mraveništi. Jestliže plánujete stěhování na letní období, můžete toho zároveň využít k výběru dovolené, v Praze je opravdu kam zajít a alespoň si tím zpestříte stěhovací martyrium. Mohli byste to naplánovat tak, že například bude stěhovací den středa, ve čtvrtek a v pátek si vezmete volno a připočtete k němu ještě celý příští týden. Volné dny se vám také budou hodit pro některé administrativní operace, například pro nové doklady a přepis vozidla, a také pro zajištění dodavatelů energií.

stěhování nábytku

Uvědomte si, že stěhovák za vás odvede ten nejtěžší kus práce zejména po fyzické stránce, ale nápor na psychiku přijde teprve po nastěhování, kdy musíte všechno vybalit z krabic a někam umístit, rozmístit po místnostech nábytek, uklízet a orientovat se v novém prostředí. Proto se vyplatí brát si dovolenou hlavně až po nastěhování, kdy část své energie vložíte do pracovního procesu, a ve zbývajícím čase využijete volných dnů k odpočinku, k pohybu po městě, k nákupům a k výletům do přírody.

nábytek v bytě

Letní vedra

Připravte se také na to, že vás v Praze mohou zastihnout letní vedra, a že v průběhu stěhování to nebude nic příjemného. Můžete dokonce trpět úpalem a skončit v nemocnici, což by zrovna v tuto dobu bylo krajně nevhodné. Při zápalu práce v průběhu stěhování můžete zapomínat na pitný režim, a to se pak vymstí kolapsovými stavy a dalšími zdravotními problémy, což si pak vyžádá pobyt na lůžku a pracovní neschopnost v trvání několika týdnů. V praxi se osvědčil takzvaný střídavý režim, kdy nepracujete ve formě náporu několika hodin naráz, ale třeba hodinu nebo dvě věnujete pracovní činnosti, pak si jdete odpočinout do parku nebo zajdete do cukrárny, a pak zas pokračujete v práci jen hodinu, a poté si opět dopřejete delší pauzu.