Pro miminko to nejlepší


Novorozenci se rodí s extrémně jemnou pokožkou, kterou můžete snadno poškrábat nebo jinak poškodit. Foto bychom novorozencům měli dopřávat jen kvalitní oblečení u mušelínu, bavlny a bambusu. Při nakupování výbavičky pro miminko se určitě vyhněte různým směsím a umělým látkám, které jsou tvrdé a neprodyšné. Vaše miminko vám za to poděkuje tím, že bude klidnější.

matka a dítě

Totéž platí pro přebalování
Mnozí rodiče si bohužel neuvědomují, že miminko tráví v plence první roky svého života a má ji prakticky neustále. Denně novorozenec spotřebuje v průměru 10 plen. Dítě se přebaluje opravdu často a tak není divu, že si rodiče chtějí přebalování usnadnit co nejvíce to jde. Proto voli častěji jednorázové plenky, které se prostě po použití vyhodí do koše. Jenže víte kam pak taková plenka putuje? Do spalovny nebo na skládku, protože se nerozloží. Plenky jsou plné chemikálií a plastů. Jsou proto obrovskou zátěží pro životní prostředí. Existují sice i ekologické jednorázové pleny, ale jsou o dost dražší a proto nejsou tolik populární.

Ideální je používat látkové plenky, které jsou jemné a prodyšné a hlavně neobsahují plasty ani chemikálie, které mohou způsobovat v kombinaci s plasty opruzeniny. Vyzkoušejte látkové pleny a nemusíte se nás vysokých pořizovacích nákladů. Látkové pleny sada Delamedoplen se dají koupit i z druhé ruky za daleko nižší cenu.

svrchní kalhotky

Po použití se pleny jen odmočí a vyperou, takže budete moct prát i silně znečištěné pleny v pračce se ostatním prádlem. Pokud se rozhodnete je vyzkoušet, budete potřebovat i svrchní kalhotky, které udrží látkovou plenu na místě. Díky tomu se ani nehne a vy nebudete muset řešit, že obsah plenky protekl ven. Dejte šanci látkovým plenkám, které můžete následně také prodat. O sady z druhé ruky je velký zájem, protože i přes těžší údržbu jsou čím dál více populárnější.