Kde vám spraví zuby?


Starat se o zuby není nic těžkého, ale chce to disciplínu a pravidelnost. Zuby se musí čistit minimálně jednou denně, ale doporučuje se ráno i večer, protože přes noc se v ústech také nahromadí bakterie. Ty se mění v zubní plak, a ten napadá zuby. Vznikají tak zubní kazy, které první měsíce vůbec nebolí. Člověk má tak falešný pocit bezpečí, že zrovna on má to štěstí a kazy se ho netýkají. Ovšem pokud navštívíte zubního lékaře nebo mentální hygienistku, nejspíše vás vyvedou z omylu.

zubní ošetření

Nemáte zubaře?
Zubních lékařů je velmi málo už několik let, a zatím to na změnu k lepšímu nevypadá. Zařízení moderní ordinace stojí spoustu peněz, a pokud vyjde čerstvě vystudovaný zubní lékař z fakulty, bude se kvůli zařízení ordinace muset hodně zadlužit. Stát příliš finančně nepomáhá a i to je jeden z důvodů, proč u nás zubní ordinace mizí. Pokud se vám podaří zubaře najít, rozhodně se smažte zuby čistit jak je potřeba a hlavně choďte na preventivní prohlídky. Pokud to dělat nebudete, je možné že vás lékař ze seznamu pacientů vyřadí, a má na to právo.

zubní nástroje

Jestli hledáte který zubař v Praze https://clinicplus.cz/má ještě volná místa, můžete se zaregistrovat u nás. Jsme moderní klinika, která je vybavena nejlepšími přístroji k diagnostice onemocnění, ale i k jejich léčbě. Najdete u nás několik mladých, šikovných a empatických lékařů s praxí, ale i dentální hygienistku. I tu byste měli dvakrát ročně navštívit, protože vám dokáže říct, že se u vás rozvíjí kazy a je čas jít k lékaři.

Zubní lékař i dentální hygienistka vám doporučí vhodné přípravky k čištění zubů, a také vás naučí techniku, kterou si vyčistíte zuby ze všech stran. Plak díky tomu nebude mít šanci, a vy tak výrazně snížíte riziko, že budete muset platit drahé zákroky, které mohou i přes používání lokálních anestetik velmi bolet. Prevence je levnější a rozhodně nebolí.