Zajímavá auta

Vždycky jsem si přála mít automobil.  Jenomže když mi potom moje máma řekla, že automobil je opravdu hodně drahý, tak jsem byla docela v šoku a také jsem byla dost zklamaná. Tolik jsme se těšila a najednou nic? Opravdu jsem si nedokázala představit fakt, že bych nemohla jít někdy auto. Takže jsem si řekla, že jakmile dosáhnu osmnácti let věku, že si našetřím na řidičský průkaz. Samozřejmě, že moje maminka mi také přispěla nějaké peníze na to, bych si udělala řidičský průkaz. Jenomže potom přišlo to nejtěžší. Víte, je prima, když si řidičský průkaz uděláte, protože je to vlastně jednorázová investice, když zaplatit a řidičský průkaz, jako například patnáct anebo dvacet tisíc korun. Jenomže potom to začíná.

Auta mě moc baví.

Musíte si sehnat automobil. A když budete mít to štěstí, jako moje kamarádka, která dostala od svých rodičů takové starší auto, ale byla i tak ráda, protože vlastně byla začátečník řidič, takže vzala zavděk i staré auto. Jenomže potom také přichází na řadu to, že musíte platit pojistku a různé věci na auto a také kupovat benzin nebo naftu a tak podobně.

Auto je praktické.

A věřte mi, že nic není zadarmo, tohle bohužel víme všichni. Byla jsem překvapená, když mi třeba můj bratr řekl, že za auto za rok dá klidně i dvacet tisíc korun ročně. Tolik peněz? Kde bych na to auto potom brala peníze? A byla jsem v šoku, protože jsem vůbec netušila, jestli budu mít peníze. Jenomže bratr zase jezdí velice často na různé výlety a tak podobně, takže je logické, že projede dost benzinu a bude platit více peněz, než bych platila já. A tak kdybych jezdila autem jenom na nákupy anebo po městě anebo vozila své dítě do školy. Uvidíme, jak to bude všechno probíhat, protože všechno má svůj čas. Já jsme si také přála nějaké super moderní auto, ale bohužel to zůstane jenom u snu, protože tolik peněz na luxusní auto mít nikdy nebudu.