Malujeme byt s bublinkovou fólií


Je až komické si připomenout, že vůbec první bublinková fólie byla vyrobena pro dekorativní účely jako tapeta. Bylo to v šedesátých letech minulého století, tamní doba byla velmi zvláštní a vyznačovala se mimo jiné, například kromě hnutí Hippies, prudkým přechodem z přírodních materiálů na plastové. Lidé ve velkém nakupovali plastové nádobí a někde dokonce vyhazovali ručně malovanou keramiku, ostatně můžete si to například připomenout ve filmu „Pelíšky“.

bublinková fólie

Bublinková fólie se i přes velké nadšení z plastických hmot jako dekorace neujala, ale šikovní lidé ji začali využívat pro balení různých předmětů při stěhování, a v logistice našla uplatnění v podstatě dodnes. Dalo by se říci, že je to nejvyužívanější balicí a výplňový materiál pro ukládání předmětů do kartonových krabic, ale to není vše, kde se bublinková fólie uplatní. Můžete ji pořídit například pro malování bytu.

dívka s fólií

Zakrytí svítidel – před malováním není třeba sundávat lustry a demontovat nástěnná svítidla, stačí je omotat bublinkovou fólií a zajistit lepicí páskou, a máte vystaráno. Fólie zároveň chrání svítidla před lehkým úderem paže, štaflí, nebo malířského válečku či štětky.

Zakrytí oken a dveří – malířské zakrývací fólie bývají velmi tenké a mohou se snadno při manipulaci protrhnout. Nahraďte je bublinkovou fólií, uvidíte, že náhrada bude nejen dostačující, ale i výrazně lepší. S fólií zakryjete nábytek, co zůstává v místnosti, dveře a dveřní zárubně, okna a okenní rámy, různé výklenky a další místa, která by neměla být potřísněna barvou. Fólii můžete umístit na předměty ve svislé, šikmé i vodorovné poloze, k jejímu připevnění stačí špendlíky, připínáčky, provázky nebo lepicí páska.

Pohodlné posezení – když se maluje byt, jste většinou zašpinění od barvy, a jestliže si chcete odpočinout a vypít si šálek kávy, nemáte se kde posadit, protože byste ještě zašpinili sedáky židlí či křesla sedacích souprav. Vystačíte však s bublinkovou fólií – tu jednoduše několikrát přehnete, a máte sedák vhodný jak na židli, tak i přímo na podlahu.