Kvalitní zateplení


Všichni zateplují domy nebo fasády a nebo třeba chaty, chalupy. Řeknu vám, že rozhodně udělali dobře, protože v poslední době je velice populární, že lidé zateplují. Je to také opravdu úsporné. Vždyť určitě znáte různé hlášky, jako zelená úsporám. A to znamená, že právě když budete mít zateplenou fasádu, dům, že ušetříte také náklady na bydlení a pak třeba i o třicet procent. A myslím si, že tohle už je opravdu hodně výhodné a podle mého názoru by tohle měla zvážit opravdu každý člověk. Já sama jsem také dříve říkala, že to bude opravdu asi zbytečné. To už jsem věděla, že mě by stálo zateplení našeho domu skoro osmdesát tisíc korun a plus třeba pak nová fasáda, takže by to třeba vyšlo na sto padesát tisíc korun.

Z polystyrénu můžete udělat vše.

Řekla jsem si, že tohle docela je drahé. Rozhodně opravdu nemám tolik peněz. Měla jsem bokem daných pouze šedesát tisíc korun a říkala jsem si, že hypotéku nebo půjčku mi asi nedají. Jenomže všichni mi řekli, že ušetřím peníze, tak jsem se rozhodla, že nechám alespoň jednu část zateplit. Pořídila jsem také polystyren. Polystyrén 100mm je prý opravdu velice praktický. Ten jsem si právě nechala dát zvenku. Potom ještě uvažuji, že si nechám dát nějaký polystyren zevnitř anebo také na chodbu, protože v chodbě máme asi jenom čtyřiceticentimetrovou klasickou zeď.

Díky polystyrenu bude teplo.

A myslím si, že to tak velice rychle promrzá. Polystyren o velikosti sto milimetrů bude prakticky úplně pro všechny, kteří chtějí zateplit. Dozvěděla jsem se, že když tohle budete mít opravdu zateplené, tak už jenom za jednu zimu zjistíte, že třeba když topíte dřevem v kamnech, tak ušetříte třeba už i dvacet procent dřeva. A myslím si, že když třeba tohle potom vynásobíte pěti lety, tak uvidíte, že třeba ušetříte několik desítek tisíc korun. Tohle se vám vyplatí, takže se nemusíte obávat, že by třeba hypotéka nebo půjčka na zateplení domu polystyrenem by vyšla vniveč.