Houpy hou

Každé dítě od narození miluje houpavý pohyb. Už naši praprapředkové měli pro své děti kolíbky, což dnešní rodiče vyměnili na pohupování např. na nafukovacích velkých míčích. Mnohé miminka bez houpání či pohupování neusnou. A všechny ukolébavky jsou v podstatě taky svým rytmem houpavé.

Ale i větší děti i dospěláci mají rádi houpání a houpačky. Vždyť na kolika zahradách najdeme houpací lavičku, na kterou si může sednout celá rodina a mohou se v poklidu pohupovat.

houpačka lavička

Pro své děti si můžete houpačku jednoduše vyrobit sami, pokud máte na zahradě vhodný strom. Větším dětem bude stačit zavěšené prkno na provazech a budou se houpat o stošest. Menším dětem je ale vhodnější koupit kvalitní a hlavně bezpečnou houpačku, ze které jen tak nevypadnou.

Nemáte-li na zahradě žádný strom, nebo si žádný strom nechcete nechat houpačkou a lany zničit, můžete si koupit dětské houpačky i s rámem a jen si je dovézt a instalovat na vaší zahradě. Bez práce a s jistotou, že se pod houpačkou nezlomí větev stromu. Můžete si také zvolit houpačku ve formě houpačkového hnízda, sítě, na které se dá i při houpání ležet.

houpačka

Naučit se houpat na houpačce není tak jednoduché jak se zdá. Málokterému rodiči se bude líbit neustále dítě rozhoupávat, a tak nezbývá, než naučit dítě, aby se rozhoupalo a poté houpalo samo. Naučit ho kdy se předklonit, ale zároveň se nepřevrátit, a kdy se zaklonit a jak se poté pravidelně s těmito pohyby trefovat do rytmu houpačky a rozhoupat se až do nebe.

Pokud máte zahradu, bude houpačka asi tím prvním, co vaše děti budou chtít. Je to stará osvědčená zábava jak pro děti tak pro dospělé, vždyť plno atrakcí je založené právě na tomto principu houpání. Jedna skutečně obrovská houpačka je např. v areálu resortu Dolní Morava. Takovou si na zahradě určitě nepostavíte.

Houpy hou, máte taky rádi houpání a houpačky?